חפש

 שיקום הפה בידי מומחים – עקירות, שתלים וכתרים בטכנולוגיה דנטלית

מרפאה אשר אחראית לביצוע שיקום הפה בידי מומחים מבצעת סדרה של טיפולים אשר יפורטו מטה. סדרה זו כוללת טיפולים שיחזירו את הפה שלכם למסלול, ויהפכו את המשנן שלכם לשלם, כזה שיכול לבצע לעיסה ללא מאמץ וללא חייך חשופה אחרי העקירה. בכל מקום בפה – יהיה לכם עצם זר חזק שיסייע בלעיסה וירגיש לכם בדיוק כמו שן טבעית.

עקירות שיניים סטנדרטיות וכירורגיות

עקירות שיניים הן החולייה הראשונה בשרשרת שיקום הפה. שיקום הפה בידי מומחים מתחיל בפעולה זו משום שהשן אובחנה ככזו שלא ניתן לטפל בה יותר, גם לא באמצעות משימות פרגמטיות בשורש שלה. השן עשויה, למשל, לחסום חלק דלקתי בחייך שלכם או להירקב בעצמה כתוצאה מכך שהיא מוקפת בדלקת. ברוב רובם של המקרים – כוונתו של רופא השיניים היא שהעקירה תצלח באופן רגיל: קבלת 4-5 זריקות הרדמה ושימוש בצבט עקירה פשוט. אולם, בחלק ממקרי העקירה, לא ניתן להשלים אותה בדרך זו משום שהשן עמוקה מדי בתוך החייך או שקיים חשש לא בלתי מבוסס שצבט העקירה יפגע בשיניים סמוכות אם היא צמודה אליהן באופן אדוק מדי. במקרה כזה עושים עקירה כירורגית בה מתבצע פירור של השן וניקוי הנסורת באמצעות סקשן ואמצעי ניקיון נלווים.

השתלת עצם רגילה, בהרמת סינוס סגורה או בהרמת סינוס פתוחה

כל הנושא של השתלת עצם מתחיל אחרי העקירה, כשהתגלה כי כמות העצם בלסת של הפציינט העקור אינה מספיקה בשבי להחזיק שתל. במקרה כזה נעזר הרופא בנסורת עצם במרפאה, או בנסורת השן שנעקרה בשביל להשלים עצם. נדירות הן הפעמים בהן בעיה זו מתרחשת בלסת התחתונה. ברוב המקרים, הסיבה להידלדלות העצם היא מפגש הלסת העליונה עם הסינוסים של האף, בייחוד בחלק האחורי. במקרה כזה יש לבצע השתלת עצם תוך הרמת הסינוס. ניתן לעשות זאת בשיטה סגורה, בה עושים קדח בחייך ומשחילים אליו חומר מילוי, או בהרמה פתוחה כירורגית מלאה בה מתבצעת פתיחה מלאה של החייך לכך הרוחב על מנת להשתיל עצם בכמה מיקומים של כמה שתלים עתידיים. 

תכנון שתלים וכתרים ביסודיות

עוד סממן שמדובר במרפאת שיקום הפה בידי מומחים הוא אופן הכנת הגורמים הזרים שישרתו בחלל הפה שלכם: השתלים והכתרים. בעבר הם היו מוכנים באמצעות דגם שהכין הרופא, אותו הוא מסר למעבדת שיניים. כיום הוא משתמש בצילומי CT ובהדמיה באמצעות תוכנת מחשב, באמצעותה ניתן להרכיב גם שתל וגם כתר. תכנון כזה מוביל להטמעה חלקה, כמעט ללא צורך בפיסול חוזר של עצמים אלו.
 
מידע נוסף ניתן למצוא במרפאת שיניים איי סמייל