חפש

 הלבנת שיניים בציפוי חרסינה או קומפוזיט? הכירו את ההבדלים

הלבנת שיניים היא שירות אסתטי שנעשה עבורנו כאשר השיניים צריכות להיראות במיטבן: לפני צילומים, לפני החתונה, ועוד. יחד עם זאת, להלבנה חשיבות בריאותית מסוימת. אם משתמשים בקומפוזיט, למשל, זה לא חומר שרק מלבין, הוא גם שומר על השיניים שלנו מפגיעה והופך אותן לעמידות יותר הלכה למעשה.

ציפוי קומפוזיט

קומפוזיט הוא החומר ממנו מכינים סתימות לבנות. מקורו בעץ השרף, אך צבעו לבן. ציפוי קומפוזיט מעניק לפה שלכם ליטוש לבן אמתי, וגם חסינות איתנה. השיניים פשוט יהיו יותר חזקות, ולא תצטרכו לחשוש ללעוס מאכלים קשים או דביקים. לקומפוזיט חיסרון אחד בולט: כשמכניסים לפה אובייקט יוצר צבע כמו סיגריה או קפה, הוא נוצר, ואף מכתים את הציפוי באופן שקשה לנקות. יחד עם זאת, בשל עמידותו האיתנה של החומר והפופולריות שלו בתחום הסתימות (בהשוואה לסתימות אמלגם אפורות כהות) הוא זוכה לעדנה מרובה ביותר כשמדובר בבחירת ציפוי לשיניים. להלן אלטרנטיבה בה  ניתן להשתמש גם כן לשם ציפוי השיניים.

ציפוי חרסינה

ציפוי זה הנו ציפוי בעל רמת לובן מבריקה מאד. לא זו אף זו, זהו לא ציפוי שרגיש לאובייקטים יוצרי צבע כמו סיגריות וקפה. החומר אינו סופג כתמים אלא סופח אותם, ונשאר לבן לגמרי, ממש כמו לא נגענו במוצרים הללו. החיסרון של ציפוי חרסינה הוא בעיקר בעמידותו. אכילת אגוזים או מאידך מסטיקים דביקים עשויה לפגום בו ולהביא לסדיקתו ולשבירתו. לכן, מי שמשתמש בחרסינה עושה זאת בשביל מאורע נקודתי חד פעמי בו חשוב לו להיראות במיטבו, למשל לפני צילום חשוב.

רמת התאימות לשילוב עם חלל הפה הטבעי

קומפוזיט הוא חומר הלבנת שיניים המוביל בנושא תאימות. חרסינה נחשבת גוף זר שעשוי בהמשך להתפורר ולהתפזר במרחבי חלל הפה, בעוד קומפוזיט נשאר יציב בתוך הפה למשך זמן רב ללא חשש מסדקים, מהתפוררויות או מכל התפתחות אחרת שתביא לשחיקה. הלבנת שיניים בציפוי קומפוזיט למעשה מגשימה עבורכם את כל היתרונות גם הפונקציונליים וגם יתרונות הנוחות, כשהחיסרון היחידי הוא רגישות לחומרים מכתימים. לכן, עצתנו היא לבחור ציפוי קומפוזיט אם אתם מעוניינים להשתמש בו לטווח הארוך, וציפוי חרסינה אם חשובה לכם רמת הלובן בתוך הפה שלכם, תוך ידיעה שלא חשוב מה תאכלו ומה תעשו – המנשך תמיד יישאר לבן וחלק. בדרך זו, אתם יכולים לדעת איזו הלבנת שיניים מתאימה לכם ולבחור בה בהיותכם מטופלים במרפאת שיניים סדרי סמייל.