חפש

 שאלות ותשובות על תהליך עקירה כירורגית

בעקירה כירורגית, נעשה שימוש באמצעים פולשניים לפינוי שן המיועדת לעקירה. התהליך נעשה בהרדמה מקומית חזקה במסגרתה משתמש הצוות הרפואי בציוד ייחודי המיועד לפינוי השן. העקירה נעשית במקרים מיוחדים אשר יפורטו בהמשך מאמר מידע זה. במקבץ ה- FAQ שלפניכם תוכלו ללמוד הכל אודות עקירה כירורגית.

מדוע משתמשים בעקירה כירורגית אם ניתן לעקור שן בעקירה רגילה?

עקירה כירורגית מיועדת בדיוק לאותם מקרים בהם לא הצליחו לעקור את השן בעקירה רגילה. חוסר ההצלחה נובע אולי מכך ששן אחרת חוסמת את השן המיועדת לעקירה, או שלא ניתן להוציא את השורשים בשל התעקמותם בתוך העצם. במקרים כאלו לא ניתן להוציא את השן המיועדת לעקירה מפי המטופל ועל כן נדרשת עקירה כירורגית.

האם הטיפול כרוך בסיכון?

הטיפול פולשני מאד שכן הוא מבוסס על אמצעי הניתוח החדים כמי שמבקיעים את שורש השן. זוהי פעולה לא פשוטה כלל ועיקר. היא אינה פשוטה משום שלא ניתן להימנע מהסיכון עתידי למיתרי עצבים קריטיים לתפקודנו, בין השאר על חוש הטעם שלנו. זהו סיכון שעשוי לקרות בניתוח שכזה ולכן יחתימו אתכם על טופס שאתם מסכימים לכך. בפועל, רופאי מרפאת ניתוחים פרטית לא באמת יגיעו למצב הזה או אפילו יתקרבו אליו.

על מה חשוב להקפיד אחרי עקירה כירורגית?

לשטוף את פצע העקירה במי מלח, לא להשתמש במברשת ומשחה עד אשר יגליד, לקחת משככי כאבים לפה, והכי חשוב, להתאזר בסבלנות ולהבין שזו בסך הכל עוד פציעה זמנית עקב ניתוח הכרחי. בדרך זו המרגש שלכם אחרי הניתוח יהיה טוב יותר וקרוב יותר להחלמה.

בחירת המרפאה המבצעת – חשובה מאד

על מנת שטיפול כמו עקירה כירורגית יצליח עבורכם, אתם צריכים לבחור במרפאה מובילה המעסיקה צוותי מנתחים מן המעלה הראשונה. לכן, חשוב לבחון את פועלה של כל מרפאה שנחשפתם אליה ולקבל החלטה על סמך ידע, ניסיון המלצות מחברים, ועוד.  ביצוע עקירה כירורגית מחייב אינטראקציה עם מרפאת שיניים מובילה בבני ברק. אם אתם זקוקים לעקירה כירורגית חשוב לבחור היטב את המרפאה ולוודא שמועסקים בה רופאים ייעודיים לביצוע בדיקה זו. בחירה זו תשמש אתכם גם בעתיד כשתצטרכו לטפל בשיניים שלכם במהלך שגרת היומיום.