חפש

 טיפים לבחירה נכונה של מרפאת שיניים לילדים

להלן מקבץ טיפים פשוט שיסייע לכם לבחור מרפאת שיניים לילדים. חשוב להבין כי טיפול מקרי או ביקורת מזדמנת הם לא התרחישים היחידים שתראו את הרופא. רופא השיניים של הילדים שלכם צריך להיות אדם שאתם תוכלו לסמוך עליו בכל רגע נתון שקורה משהו לילד שלכם בשיניים. על פי הסטטיסטיקות, דברים קורים: החל מאי שמירה נאותה, אכילה מופרזת של ממתקים, חבלות דנטליות ולעיתים אפילו צמיחת שן עודפת במרכז הלסת העליונה, תופעה שקוראת אצל מספר ילדים בכל מחזור. בדיוק בשביל הדברים הללו חשוב שיהיה רופא טוב שיידע להיות שם בשביל הילד שלכם בזמן אמת.

טיפ מס' 1: תמיד תסתמכו על המלצות לגבי בחירת המרפאה

כאשר קבוצה גדולה של הורים שניתן לסמוך על דברתם מרוצה מהמרפאה, מסבירה לכם מדוע ומה בדיוק מתרחש שם, מדווחת שהילד מרוצה וחש בטוב אחרי כל טיפול, זו כנראה המרפאה בשבילכם. מרפאת שיניים לילדים צריכה להיות מרפאה שבאמת מבינה ומנוסה בתחום הדנטלי אצל ילדים, וגם פעולות פשוטות כמו הלבנת שיניים – עושה על פי אמות מידה נדרשות של ילדים ולא על פי אמות המידה שלכם כמבוגרים.

טיפ מס' 2: מרפאה שנעשים בה הליכים כירורגיים – יתרון

במרפאות רבות מפנים את הורי הילדים שזקוקים לפתרון כירורגי למרפאות ייעודיות. מאד חשוב כי במרפאת שיניים לילדים בה אתם תבחרו יהיו טיפולים כירורגיים כך שלא תצטרכו להתרוצץ, אלא תדעו בדיוק מי המטפל שלה הילד שלכם במידה ויצטרך לעשות טיפול כירורגי. בכך, אתם מגבירים את הסיכוי להצלחת הטיפול משום שמדובר בצוות רפואי שאתם כבר מכירים (כלומר, צפויים להכיר) והחשש מהבאות בעת ההליך הכירורגי יהיה פחות.

טיפ מס' 3: מרפאה שמוצאת פתרונות יצירתיים לכל בעיה של הילד בשן

החל מבעיות הזנחה ועד בעיות שדל חבלה דנטלית, מאד חשוב כי הילדים שלכם יקבלו את המענה הנדרש במרפאה. במרפאת שיניים ילדים שעוסקת בעיקר במשימות נקודתיות כמו סתימות וסגירת חריצים אתם תהיו צפויים להיות מופנים למרפאה כירורגית או מרפאת מומחים אחרת. רצוי שכל הפתרונות הדנטליים של הילדים שלכם יתרכזו במקום אחד: מרפאת שיניים לילדים שתדע תמיד לספק מענה. 

טיפ מס' 4: בחרו במרפאה שאתם כהורים יכולים לסמוך על דברתה

מאד חשוב שלכם כהורים יהיה קשר טוב עם רופאי המרפאה, כימיה טובה ולדעת שיש לכם על מי לסמוך. בדרך זו, אתם מבטיחים לעצמכם טיפול טוב ואיכותי לילד  מתוך ידיעה שגם אתם כהורים בראש שקט.