חפש

 מידע על כתרי זירקוניה – כתרים קרמיים מלאים ללא מתכת

כתרי זירקוניה הם כתרים איכותיים העשויים מקרמיקת הזירקוניה ללא מתכת בכלל. המשמעות של זה דואלית: קודם כל, הקרמיקה הזו הוכחה כחומר שמשתלב טבעית במנשך הפה: הוא לא גורם לנסיגת חניכיים, ולא מייצר לכלוך כמו קורוזיה מתכתית. הוא פשוט הניקיון בפני עצמו. העובדה השנייה היא שזהו גם הכתר העמיד ביותר בכל תעשיית הכתרים. הוא מחזיק מעמד בממוצע 15 שנים.

הכנת כתר הזירקוניה – כיצד מתבצעת?

כתרי זירקוניה מתבצעים באמצעות בנייה ממוחשבת. שולחים סריקה לסורק תלת ממדי ועל פיה בונים בתוכנת חריטה את הכתר. בסיום הבנייה שולחים פקודת ביצוע והכתר נוצר מזירקוניה טהורה. תהליך זה הוא המהיר והיעיל ביותר בתעשיית הכתרים משום שהאלטרנטיבה היא הכנה פיזית על ידי טכנאי, וזה מתכון לטעויות. לקוחות רבים של מרפאות שיניים החזירו כתרים לרופאיהם בשל כך שהם לא היו מדויקים. בתחום כתרי זירקוניה זה כמעט לא קורה, משום שעבודת המחשב מדויקת להפליא ודואגת להטבעת כתר שמתאים פיקס לחלקה החסרה בפיו של המטופל.

יתרונות וחסרונות של כתרי זירקוניה – מהם?

היתרון הגדול הוא באיכות החומר. זה פשוט חומר שנועד להשתלב עם עצם השן ועם החניכיים. הוא לא גורם לנסיגת חניכיים ולא חושף את המטופל להתפוררות של חלקים. הכתר פשוט נשאר שלם, לבן ויפה למשך 15 שנים בפיו של המטופל. החיסרון הוא כמובן במחיר שעשוי להיות מאד יקר ליחידה אחת.

כיצד מתנהלים המטופלים בימים שבין גמר טיפול השורש להטמעת הכתר?

הם מצוידים בכתר זמני שהרופא מכין עבורם. באמצעות הכתר הזמני וצילומו בפה מתקבל מידע לגבי נכונות הכתר האמתי. במידה והכתר הזמני נפל, יש לסור למרפאה לשם הדבקתו מחדש.

מהן האלטרנטיבות לכתרי זירקוניה?

כתר מתכתי מטיטניום או כתר חרסינה, שהוא כתר מתכתי מטיטניום עם שכבת חרסינה מצופה מעליו. המקרה הראשון מניב כתר לא בצבע של השיניים והמקרה השני מניב כתר לבן עם סיכוי לא קטן להתפוררות ודהיית הגוון במהלך השנים. 2 הכתרים מחזיקים מעמד פחות שנים מכתר זירקוניה, כ- 12 שנים בממוצע לכל אחד מהם, לעומת 15 שנים עבור כתרי זירקוניה.

האם התפתחות הטכנולוגיה סייעה בנגישות של המטופל לכתרים ביחס לעבר?

כן. העובדה כי כיום ניתן לסרוק ולחרוט כתרים בתוכנות חריטה חוסכת המון זמן המתנה ומפגשים עודפים עם רופאי שיניים שהציגו עד כה כתרים שנבנו על ידי טכנאים אנושיים. הודות לעבודה הממוחשבת, יותר ויותר לקוחות מדווחים כי התאמת הכתר הראשונה מתאימה לחלל פיהם והם חשים בנוח עמה.
 
 
עשוי לעניין אתכם גם: הלבנת שיניים