חפש

טכנאי שיניים

טכנאי שיניים של בי"ח מדיקל סנטר מקבלים את ההסמכה לעסוק במקצוע זה לאחר שהם לומדים לקראת לימודי תעודה. למעשה, במובנים רבים הסמכתם של טכנאי שיניים דומה מאוד להסמכתן של סייעות שיניים או בשמן הלועזי אסיסטנטיות ודומה גם להסמכתן של שינניות לעבודה. מלבד שכל בעלי מקצועות אלו אינם בוגרי תואר אקדמי אלא בוגרי לימודי תעודה כל בעלי המקצוע שהוזכרו לעיל אחראיים על בריאות השן וגם במידה רבה על האסתטיקה של חלל הפה. כדי לקבל את הסמכתם הסופית לעבוד במקצוע של טכנאי שיניים על מבקשי המקצוע יש לעבור בהצלחה הן בחינות עיוניות שמסכמות את החומר והן בחינות מעשיות. משום שרוב עבודתם של טכנאי שיניים הינה עבודה מעשית, יש חשיבות גדולה מאוד לביצוע בחינות אלה וטכנאי שיניים צריכים לעבור בחינות אלה בהצלחה. בניגוד לסייעות שיניים טכנאי שיניים אינם עובדים בצורה ישירה עם רופא השיניים בתוך מרפאת שיניים. טכנאי שיניים מבצעים את מרבית, אם לא את כל עבודתם, בתוך מעבדה. כמו כן, טכנאי שיניים אחראים במיוחד על הצד האסתטי של רפואת שיניים.
 
טכנאי שיניים אחראיים בין השאר למשל על התאמה של שיניים תותבות בצורה מושלמת לחלל הפה. כמו כן, טכנאי שיניים גם עוסקים בשחזור של מערכות שינים. גם התאמה של כתרים לפה באופן מדויק היא במסגרת עבודתם של טכנאי שיניים וכך גם חיפוי שיניים.
 
טכנאי שיניים מבצע עבודה חשובה מאוד, במיוחד בעולם בו יש דגש רב מאוד על האסתטיקה של שיניים. אנשים רבים מוכנים לשלם כסף רב על מנת שיהיו להם שיניים יפות, לבנות ובריאות ובמיוחד שיניים אשר נראות מעולה. לא בכדי אנשים רבים כל כך מעוניינים בחיוך של מיליון דולר. כדי להשיג את מטרתם הנכספת יש לא מעט מהם אשר זקוקים לעזרה לא רק של שינניות ורופאי שיניים אלא גם לעבודה של טכנאי שיניים.