חפש

 

השתלות שיניים

השתלות שיניים הם למעשה שתלים אשר מכניסים לפיהם של אנשים נטולי שיניים או שיש להם שיניים חלקיות. השתלות שיניים מבצעים בתוך מרפאת שיניים. עם זאת, המקום בו מתאימים את השתלים בצורה אישית לפיו של כל מטופל הוא דווקא מעבדת שיניים. במעבדת שיניים עובדים טכנאי שיניים אשר מטרתם היא להתאים לא רק שתלים אלא גם שיניים תותבות, סדים, כתרים ועוד לפיהם של מטופלים.

השתלות שיניים היא השתלה אשר אשר עושים כאשר המטופל לא יכול ללכת עם שיניים תותבות או שהשיניים התותבות אינן נוחות לו. לאחר השתלות השיניים השן המושתלת אינה נראית שונה משן רגילה. כמובן שמי שסובל ממחסור בשיניים ומשיניים שבורות משפר במידה ניכרת את המראה החיצוני שלו בכלל ואת מראה השיניים שלו בפרט על ידי ביצוע הליך של השתלות שיניים.

השתלות שיניים עוזרות לאדם חסר השיניים למעשה לחייך, ללעוס סוגי מזון שונים וכן הלאה. לא פעם אנשים עם שיניים שבורות, שיניים חלקיות או שיניים חסרות מפחדים לחייך או לדבר בפה מלא כדי שלא ייצטרכו לחשוף את השיניים שלהם לסביבה. השתלות שיניים משפרת, כאמור לעיל, את המראה של השיניים שלהם. כמו כן, וחשוב לא פחות, השתלת שיניים משפרות במידה ניכרת את הביטחון העצמי של האנשים. שיניים במידה רבה מתקשרות בתרבות המערבית אל אסתטיקה ואל בריאות. כאשר רואים אדם עם שיניים מוזנחות נוטים להאמין כי הוא סובל מהזנחה, מחולי ולעתים גם מעוני גדול. השתלות שיניים לא רק משפרות את הבטחון העצמי ומשפרות את מראה הפה אלא גם עוזרות למנוע סטיגמות אלו.

השתלות שיניים ניתן לעבור במרפאת שיניים לאחר שכמובן רופא שיניים המליץ על הטיפול הנ"ל. כאשר כמות העצם בשן נמוכה אי אפשר לבצע השתלות שיניים. במקרים אלו רופא השיניים ימליץ על הכנסת שתלים או כאמור על שימוש בשיניים תותבות. הרופא הוא המחליט איזה טיפול יש לבצע לפי מצבו של כל מטופל ומטופל. כמובן שתמיד ניתן לבקש כמה חוות דעת שונות ממספר רופאי שיניים וזאת על מנת להיות בטוחים שהטיפול המוצע לכם הוא הטיפול הטוב ביותר. כך גם הדבר כאשר מדובר בהמלצה על השתלות שיניים.

 

 שיניים תותבות