חפש

 כל מה שאתם צריכים לדעת על הלבנת שיניים לילדים

הלבנת שיניים לילדים נדרשת עבורם כאשר הם עומדים לפני אירועים מיוחדים כמו בר מצווה או טקסי בית ספר חשובים. כמו כן, נהוג לצרוך עבור הילד הלבנת שיניים אחרי טיפול מורכב כמו סתימה או כתר לשם שמירה על תוצאותיו לאורך זמן. חומרי ההלבנה שונים בתכונותיהם, על אף ששניהם מתחילים מאותה נקודת ייחוס: גוון לבן. אם אתם מעוניינים להכיר מקרוב את חומרי ההלבנה האפשריים לילד, במאמר זה אנו פורסים את המידע אודותם.

הלבנת שיניים לילדים מחרסינה

הלבנה זו היא המושלמת ביותר מבחינת גוון, קונטור ובוהק. זו פשוט ההלבנה הלבנה ביותר בספרות הרפואית הדנטלית. כשהילד מחייך אחריה – המנשך נראה מטופל להפליא בלי שום טעות דנטלית, גם אם פיו של הילד אינו בריא באותם רגעים. החיסרון בסוג זה של הלבנה הוא מידת העובי: מדובר במשטח הלבנה דק מאד, ועל כן הוא פגיע מאד. לעיסת מזון קשיח, בדגש על לחם לא טרי או מסטיק עשויה לסדוק ובהמשך לשבור את ההלבנה. לכן, משתמשים בה רק למטרה מאד מסוימת לטווח קצר, לדוגמה, אם הילד צריך מיד לאחר הטיפול להשתתף באיזשהו טקס. התיזמון, בו אין פעילות אכילה בין ההלבנה לטקס חשוב מאד בשביל לשמור על כל השיניים לבנות לחלוטין. חשוב לציין כי היתרון הגדול של הלבנת שיניים לילדים מסוג כזה מתבטא דווקא במשקאות מכתימים, לרבות קפה: הצבע לא נשאר ולו במילימטר. חרסינה היא חומר סופח.

הלבנת שיניים לילדים מקומפוזיט

הלבנת שיניים לילדים מסוג כזה אינה נחשבת 'מושלמת' ברמה של החרסינה, הן בלובן הראשוני שקרוב יותר לגוון שמנת מאשר ללבן מושלם, והן בכך שזהו חומר לא סופח. משקאות מכתימים ובמיוחד קפה משאירים כתמים על ההלבנה הזו, והיא עשויה להפוך לצהובה גם אחרי מעט כוסות קפה. היתרון של סוג כזה של הלבנה הוא בעוצמה הפיזית שלה. זו לא הלבנה אסתטית כמו שהיא רפואית. משתמשים בה בשביל להגן פיזית על תוצאות טיפולי שיניים שנעשו. גם בעשיית הסתימות עצמן, אם הן לבנות, משתמשים בקומפוזיט, מה שמעיד על עוצמתו של חומר זה. אם ידוע לכם כי הילד עתיד להשתתף באירוע עם מזון אך ללא משקאות מכתימים וקפה, ניתן להשתמש בציפוי גם שם. בכך, אתם נהנים מציפוי חזק וגם אסתטי.
 
 
למידע נוסף היכנסו לאתר איי סמייל - מרפאת שיניים לילדים